Gerard o r.2006,The Black Parade

29. prosince 2007 v 17:40 | sweet.corpse |  Rozhovory
Trošku starší rozhovor,ale nevadí...

Jaký byl pro tebe rok 2006?
G: "Rok 2006 se určitě stane jedním z těch, který převyšujou ostatní, protože v tomhle roce jsme vytvořili The Black Parade a natáčení jsme si užili. Taky jsme byli nervózní, že když na chvíli zmizíme do studia, lidi na nás zapomenou. Je to přirozený a myslím, že tím prošel každej. A taky z vystoupení na Give It A Name jsem byl fakt děsně, ale děsně nervózní, protože na seznamu byli skvělí umělci a já jsem si myslel ´Tak nevím, budou s náma mluvit nebo už jsme mimo?´. Ale ta show pro mě znamenala velkej citovej zlom, protože fanoušci nám to schválili. Řekli nám ´Ne, opravdu jste nám chyběli a potřebujeme, abyste se co nejdřív vrátili´. Bylo to skvělý, dodalo mi to odvahu dál v desce pokračovat."
Všiml sis, že by se publikum s vydáním The Black Parade změnilo?
G: "Zdá se mi, že spousta lidí v publiku je mezi patnáctým až čtyřicátým rokem, což je něco, co jsme naposledy zažili s albem I Brought You My Bullets, You Brought Me Your Love. Myslím, že když jste příliš na očích, ti starší si pomyslí ´Tohle nepotřebuju vidět.´Myslím, že lidi cítí, že ztrácejí kontrolu nad časem. Když pak ale kapela dospěje, natočí vyspělou desku a osloví je, myslím, že se jich spousta vrátí a řekne ´Je to skvělá deska, přesně tohle jsem očekával´."
V současnosti jsi dost rozpoznatelná osobnost. Je těžké někam jít aniž bys vzbudil pozornost?
G: "Legrační je, že jsem úplně rezignoval na módu nebo tak něco. Prostě jsem svůj vzhled zmasakroval. A vtipný na tom je, že jsem teď dvacetkrát víc poznat. Ale je to jiný než dřív. Když jsme se proslavili, vypadali jsme nezvykle. Čím déle se v branži pohybujete, tím víc vás lidi začnou akceptovat. A potkáte spoustu takových, co vám řeknou ´Vaši kapelu miluju, fakt oceňuju, co děláte.´A pak začnete potkávat vaše hrdiny nebo idoly, a to je úžasný."
Kohopak ze svých idolů jsi letos potkal?
G: "Setkal jsem se s Billym Corganem (Smashing Pumpkins), ten byl úžasnej. Taky jsem potkal Granta Morrisona. Hráli jsme v Glagow a zašli s ním a jeho ženou na oběd. Sakra, to byl skvělý. Právě on mě ovlivnil nejvíc, hlavně co se týče textů, navíc je to autor komiksů. Bylo to jako bych potkal někoho jako jsem já sám, tak moc na mě zapůsobil. Byl moc rád, že jsme se spojili, takže myslím, že naše přátelství vydrží."
Myslíš, že bys s ním mohl spolupracovat?
G: "Strašně rád bych jednou nakreslil něco, co napsal, to by bylo úžasný."
Jaký je tvůj názor na článek v The Daily Mail?
G: "Od toho článku jsem ty noviny četl ještě několikrát. Je to bulvár. Všiml jsem si, že hodně píšou o heroinu. Je to znepokojující. Přijde mi, že jsou ty noviny neinformovaný, ale to bych asi mohl říct o vícero novinách. Už se v tom chci přestat šťárat, protože je to moc snadný. Je to stejný, jako rýpat do náboženství, to dokáže každej, ale já takovej nechci být. Ironií je, že lidi, co stáli za článekm v The Daily Mail a ti, kteří na nás házeli lahve na festivalu v Readingu, se snažili kapelu umlčet, ale podařil se jim pravej opak. Ve skutečnosti nás to v Británii katapultovalo do čela zájmu. To se stává, že když lidi chtějí, abyste drželi hubu, začnete křičet hlasitěji."
Jaké máš plány na Vánoce?
G: "To je dobrá otázka! Můj jedinej plán je být s rodičema. Ty loňský jsem strávil v Japonsku, takže tyhle bych byl rád s nima. Ale navštívil jsem je na Den díkůvzdání, takže možná podniknu nějakej vánoční výlet. Nevím, co budu dělat, Už jsem dlouho nezažil dobrý Vánoce s přáteli, takže možná udělám právě tohle. Strašně rád bych si zas navlíkl svetr a šel vybírat vánoční stromeček, to už jsem dlouho neudělal. Takže se možná sejdu s nejlepšíma kamarádama a budem koukat na hloupý filmy."
A co opatříš zbytku kapely k Vánocům?
G: "Odpočinek! Možná to bude znít banálně, ale myslím, že ten nejpodstatnější dárek jsem si už dali, a to náš talent. Dali jsme ho k dispozici jeden druhýmu. Dali jsme si naše životy, vážně. Jsme v kapele, které jsme se zavázali svými životy. Z toho důvodu si nepotrpíme na dávání dárků. Je to vlastně nevyřčená věc. Jsem rodina - ´Co potřebuješ?´. ´Nic, potřebuju jenom, abys byl mým přítelem.´."
Dáš si na Nový rok nějaká předsevzetí?
G: "Chci se poprvé za svůj mladej život pokusit přestat kouřit. Až mě lidi uvidí bez cigarety, řeknou si ´Sakra, tenhle chlápek možná bude žít o něco dýl.´ Mám pocit, že to musím udělat. Potřebuju dlouho žít. A ten rozdíl v přívodu vzduchu bude při show hodně znát. Nejsem zpěvák, kterej prostě jen stojí u mikrofonu, takže se mi dostává míň vzduchu než těm druhým. A kouření tomu vůbec nepomáhá."
Jaké naděje vkládáš do nového roku?
G: "Doufám, že The Black Parade ovládne svět a dostane se do podvědomí veřejnosti a že naše koncerty budou přesně takový, jaký si lidi představujou. Prostě chci, aby viděli skvělou show. Už jsme o tom mluvili a já jsem říkal ´Hodně jsme zapracovali a teď jsme skvělá živá kapela.´ Musíte dát lidem pořádnou show. Ta je někdy stejně důležitá, jako písničky, protože díky ní můžete podat určitou výpověď, hodně říct. My to teď buď uchopíme, nebo ne. Podařilo se nám to u desky, pojďme to zkusit i u show."
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama