My Chemical Romance

22. prosince 2007 v 18:32 | sweet.corpse |  My Chemical Romance
My Chemical Romance je americká punkrocková kapela založená v roce 2001. Současnými členy jsou Gerard Way, Frank Iero, Ray Toro, Mikey Way a Bob Bryar, který nahradil předešlého bubeníka Matta Pelissiera.


2001 - 2002
Skupinu založil frontman Gerard Way a bývalý bubeník Matt Pelisser asi týden po útoku 11. září 2001. Gerard byl přímým účastníkem této tragédie a pohled na těla padající z mrakodrapu pro něj byl tak otřesný, že se rozhodl něco dělat se svým životem a začít pomáhat lidem. S Mattem tedy založil kapelu a napsal o svém zážitku píseň Skylines and Turnstiles. Protože Gerard nemohl zároveň zpívat a hrát na kytaru, vzali do kapely Raye Tora. Prvními písněmi, které nahráli, byly Our Lady Of Sorrows (později Bring More Knives) a Cubicles. Mladšímu bratrovi Gerarda Mikeyovi se písně taklíbily, že vstoupil do kapely také.
My Chemical Romance začli nahrávat u Eyeball Records, kde nahrávali i Pencey Prep. Tam v té době hrál a zpíval Frank Iero a když se Pencey rozpadli, přidal se Frank k MCR.
Krátce poté, v roce 2002, vydali svůj debut I Brought You My Bullets, You Brought Me Your Love.Toto debutové album bylo vydáno 23.července 2002.Prodalo se přibližně 37000 kusů.Na tomto albu se podílel ještě dřívější bubeník Matt Pelissier.
Singly z tohoto cd:
Honey, This Mirror Isn´t Big Enough for the Two of Us"
"Vampires Will Never Hurt You"
"Heardfirts for Halos"
"Our Lady of Sorrows


2003 - 2005
V roce 2003 skupina podepsala smlouvu s Reprise Records a následovalo turné a práce na druhém albu. To vyšlo v roce 2004 pod názvem Three Cheers for Sweet Regente(4.června 2004). Z tohoto alba byly vydány tři písně jako singly - I'm Not Okay (I Promise), Helena a The Ghost of You. V té době se MCR rozloučili s bubeníkem Mattem Pelissierem (údajně to na pódiu přeháněl a ostatní to s ním nebavilo) a na jeho místo nastoupil Bob Bryar.
Na začátku roku 2005 se účastnili turné Taste of Chaos a také předskakovali skupině Green Day na jejich turné American Idiot.V rámci tohoto turné se měli představit i českým fanouškům.Bohužel nepřijeli,a tak se předskokany kapely Green Day stali čeští Clou. Na konci roku uspořádali turné s kapelami Alkaline Trio, Reggie a The Full Effect. V roce 2005 ještě s kapelou The Used přezpívali píseň Under Pressure od Davida Bowieho.

2006 - současnost
V březnu 2006 My Chemical Romance vydali dvoudiskové DVD Life on the Murder Scene, kde vysvětlují, jak kapela vznikla, jsou zde videoklipy, filmy o tom, jak vznikaly a několik živých vystoupení.
V dubnu 2006 začali nahrávat své třetí album, které produkoval Rob Cavallo, producent alb Green Day. Bylo nahráváno do srpna 2006, vyšlo 24. října téhož roku (v Evropě o den dříve) ve spolupráci Reprise Rocords. Je dlouhé téměř 52 minut a obsahuje celkem 14 skladeb. Obal alba se vyskytuje ve dvou verzích: černobílé a bíločerné. Píseň Sleep je součástí soundtracku filmu Spiderman 3.
Toto cd vyšlo pod názvem The Black Parade.
Zatím byly natočeny videoklipy k písním Welcome to the Black Parade, Famous Last Words a I don't Love You, chystá se klip k Teenagers. Během natáčení Famous Last Words si Gerard přetrhal kotníkové vazy a Bob si zas vážně popálil nohu, díky čemuž musela kapela odvolat několik koncertů.
V srpnu 2006 MCR uspořádali jeden koncert v Londýně, během patnácti minut byly lístky prodané. Na začátku koncertu bylo lidem oznámeno, že MCR nemohou vystoupit a budou nahrazeni kapelou The Black Parade, protože v tu dobu ještě album nebylo vydáno a nikdo název neznal. Vystupovali tedy pod pseudonymem. Album vyšlo v říjnu a zaznamenalo obrovský úspěch.
V říjnu vystoupili MCR v Saturday Night Live, kde hráli Welcome to the Black Parade a Cancer. V tu dobu vyšla také kniha Paula Stenninga -Something Incredible Comes This Way, která zaznamenává začátky kapely.
Na začátku roku 2007 kapela započala turné The Black Parade, při němž se zastavili i v České republice (3.6. v T-Mobile Aréně v Praze). Koncertování se MCR chtějí věnovat jeden nebo dva následující roky.

Styl MCR
Hudba My Chemical Romance bývá popisována jako alternativní rock, emo nebo "zuřivý nebezpečný pop".
Hudba MCR je ovlivněna kapelami jako Queen, Thursday, Iron Maiden, The Misfits, Pink Floyd a The Smiths. V jejich hudbě jsou vidět stopy hororů a komiksů, zejména je to vidět ve videoklipech.
Členové MCR se při koncertech malují, trochu ve stylu Marilyna Mansona. Mají osobitý styl, který je mezi neopunkery a "emaři" rozšířený.
My Chemical Romance tvoří lidi, kteří jsou pro sebe nyní jako rodina, mají velmi blízké vztahy a mají se rádi. Na jejich hudbě je vidět vzájemná spolupráce a fakt, že se mohou jeden na druhého spolehnout.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa


Komentáře

1 Petheenka Petheenka | Web | 6. února 2008 v 19:56 | Reagovat

Moc hezoučkej blogís! Jak obsahově tak i designem!! Opravdu moc hezký!!

2 Ivy Ivy | Web | 6. února 2008 v 20:09 | Reagovat

děkují :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama