Ray Toro

17. prosince 2007 v 17:56 | sweet.corpse |  Ray-info
Ray Toro (* 15. července 1977), celým jménem Raymond Manuel Toro-Ortiz, je kytarista skupiny My Chemical Romance.
Jeho rodiče pochází z Portorika. Rymond Manuel Toro-Ortiz vyrostl v Ney Jersey v portorickém a portugalském sousedství. Byla to nebezpečná čtvrť, potloukali se tam dealeři a občas tam někdo našel mrtvolu. Rodiče mu nedovolovali chodit si ven hrát.
Chodil na střední skolu Kearny a snažil se okouzlit dívku tím, že si strčil do nosu bonbóny, ale přilepily se a musel jít na ošetřovnu. Stejně jako bratři Wayové pochází v Newarku, později se přestěhoval do Belleville, kde chodil na střední školu. Studoval film na William Peterson University.
Před MCR hrál ve skupinách Rodneys a Haggis, s Gerardem spolu jednou hráli ve skupině Nancy Drew.
Když Gerard pořádal konkurz na kytaristu do skupiny, přišel, i když nehrál už tři roky(Na kytaru Raye naučil jeho starší bratr, který mu byl velkým vzorem. Koupil mu kytaru a naučil ho poslouchat Queen, Pink Floyd a Led Zeppelin. Krátce po skončení školy se Ray seznámil s Gerardem a Mikeym Wayem a spolu založili My Chemical Romance. Ray jinak punkrock moc rád nemá, poslouchá Iron Maiden a Ozzyho Osbourna. Pro MCR skládá většinu písní. Jeho kytarovými vzory jsou Randy Rhoads, Stevie Ray Vaughan, Slash (Guns N' Roses, Velvet Revolver), Jimi Hendrix, Kirk Hammett (Metalica), Brian May (Queen) a Jimmy Page (Led Zeppelin).)Gerarda znal z bellevillské střední a z newyorské hudební školy. Gerardova hudba a texty ho uchvátily a ke skupině se připojil jako hlavní kytarista. Je hudební mozek skupiny, píše většinu not. Umí hrát také na bicí.
Zajímavosti
-rád poslouchá metal, občas klasickou hudbu
-jeho oblíbená skupina jsou Iron Maiden
-nerad čte, bojí se létat letadlem
-nosí kontaktní čočky
-měl třikrát zlomený nos
-má na hlavě velkou jizvu (dostal přes hlavu Frankieho kytarou)
-Ray je hlavním kytaristou. Vymýšlí většinu písní a často pomáhá Frankovi s jeho kytarovými částmi.
-Před MCR hrál v New Jerseyských skupinách Rodneys a Haggis
-Jeho jméno znamená,,moudrý ochránce"
-Ray si v únoru 2007 nechal na levou ruku vytetovat "SL" jako Stage Left, na znamení toho, že v kapele pokaždé hraje na levé straně. Je známý svým divokým afrem, které se mu jednou Mikey Way pokusil narovnat, vydrželo to jeden koncert.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama